Blog summ-it®

Koniec wsparcia Windows Server 2012

W związku z nieustanną dbałością o Państwa dane informujemy, że z dniem 10 października 2023 roku kończy się wsparcie dla systemu MS Windows Server 2012 oraz Windows Server 2012 R2. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się dokonanie aktualizacji systemu do nowszej wersji.

Business Intelligence vs. Business Analytics. Różnice

Przyrost danych na świecie rośnie w szybkim tempie. Selekcja informacji okazuje się coraz trudniejsza. Aby korzystać z danych umiejętnie, trzeba wiedzieć, które z nich analizować i w jaki sposób. Rozwijające się organizacje potrzebują technik i narzędzi do przekształcania informacji w cenne dane, aby podejmować właściwe decyzje biznesowe. Sprawdź porównanie Business Intelligence z Business Analytics.

Raport iTwiz Best 100 edycja 2022 – wywiad z CEO summ-it®

Raport przedstawia ranking firm IT oraz analizę potrzeb klientów branży ICT. W ramach wydania w 2022 roku wywiadu udzielił Wojciech Wencel rozmawiając o wartościach biznesowych oraz możliwościach polskich firm w kwestii operacjonalizacji danych, potrzebach zgłaszanych przez współczesne organizacje oraz wyzwaniach związanych z analityką.

MS SQL: Problemy z utworzeniem Linked Servera

Utworzenie Linked Servera, które wydawałoby się prostym zadaniem, może okazać się dość problematyczne. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy test połączenia nie powiódł się? W poniższym artykule przygotowałam instrukcję, która pozwoli odpowiedzieć na to pytanie. Zapoznaj się ze sprawdzoną ścieżką i krok po kroku rozwiąż problem.

Firma summ-it otrzymała nagrodę Made in Poland 2022

Podczas III Kongresu Made in Poland, który odbył się w dniach 8-9 czerwca 2022 w Berlinie, otrzymaliśmy nagrodę MADE IN POLAND przyznawaną za rozwój polskiej gospodarki, stosując nowoczesną technologię i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, inwestując w kapitał krajowy. Nagrodę w imieniu naszej firmy odebrał CEO & Founder Wojciech Wencel.

Architektura systemu baz danych

Baza danych jest zbiorem trwałych i uporządkowanych informacji, które są wykorzystywane przez określone aplikacje. Wraz z systemem zarządzania tworzy system bazodanowy. W ogólnym ujęciu zasada działania takich rozwiązań jest podobna, architektura systemu baz danych może być czynnikiem, które je różnicuje. Czym dokładnie jest to pojęcie i jakie typy architektury systemu baz danych można wymienić?

Najpopularniejsze bazy danych – rodzaje baz danych

Zastanawiasz się jakie są rodzaje baz danych i które z nich są najpopularniejsze? Nie istnieje jeden podział zbiorów usystematyzowanych informacji – wszystko zależy od tego, w jakim ujęciu się na nie spojrzy. Oto przegląd najczęściej stosowanych klasyfikacji baz danych, jak również najpopularniejszych systemów wykorzystywanych obecnie w świecie IT.

Best in Cloud – jak bezpiecznie rozwijać oprogramowanie w chmurze

X edycja konferencji o chmurze, jako narzędziu rozwoju biznesu i innowacyjności. Wydarzenie poparte realnymi projektami, których analiza pomogła odpowiedzieć na pytanie jak chmura zmienia firmy i pozwala efektywnie osiągać cele biznesowe. Poznaj cenne praktyki dotyczące bezpieczeństwa rozwoju oprogramowania w chmurze publicznej.

SQL Day 2022: Dlaczego Microsoft Purview

summ-it został sponsorem SQLDay, czyli największej w tej części Europy konferencji poświęconej platformie danych Microsoft, w tym między innymi: bazom danych, rozwiązaniom Big Data i Business Intelligence oraz zaawansowanej analizie danych. Na konferencji wystąpił nasz ekspert Karol Witkowiak w prelekcji na temat sposobów zarządzania Microsoft Purview i dlaczego warto to robić.

Anna Minkisiewicz
Marketing Specialist

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!