Blog summ-it

Ilość danych docierających do nas z różnych źródeł stale narasta. Każdego dnia przekonują się o tym przede wszystkim przedsiębiorstwa, które gromadzą, integrują i analizują dane na ogromną skalę. Zgodnie z prognozami IDC w 2025 roku na całym świecie będzie przechowywanych już 180 zetabajtów danych. Każdego roku średnio o 23% rośnie ilość gromadzonych danych, przy czym firmy produkują je w szybszym tempie (28%) niż indywidualni konsumenci.

Wiele organizacji natomiast wciąż napotyka na trudności z ich efektywnym wykorzystaniem, szczególnie do celów strategicznych i biznesowych. Wyzwanie stanowi także ich bezpieczne przechowywanie, zwłaszcza w dobie wszelkich cyberzagrożeń.

Źródło: www.statista.com

Dane stały się jednym z najcenniejszych zasobów w erze cyfrowej i mają ogromny potencjał gospodarczy oraz społeczny. Tak naprawdę każda informacja, którą posiadamy, może przyczynić się do rozwoju naszego biznesu. Co więcej – każda dziedzina opiera się obecnie na analityce. Kompleksowy wgląd w dane pozwala osobom zarządzającym przedsiębiorstwem na wprowadzanie potrzebnych zmian, eliminowanie nieefektywnych procesów i przewidywanie potencjalnych zagrożeń, a także daje możliwość dostosowania się do nieustannie zmieniającego się otoczenia rynkowego, czego efektem z kolei jest uzyskanie przewagi konkurencyjnej.

Wszystko to sprawia, że oczekiwania biznesowe względem samych danych, ale także ich jakości oraz dostępności nieustannie rosną.

Wyzwania firm

Jeśli wspominamy o danych w kontekście ich przetwarzania, to nie sposób nie wspomnieć o wyzwaniach, z jakimi mierzą się firmy w obszarze danych. Sporym wyzwaniem dla przedsiębiorstw może okazać się uporządkowanie i wykorzystanie danych w taki sposób, aby w oparciu o nie przeprowadzać różnego rodzaju analizy oraz wyciągać odpowiednie wnioski. Tutaj z pomocą przychodzi integracja danych przy użyciu odpowiednich narzędzi – w postaci oprogramowania czy aplikacji. Na skutek tego procesu dochodzi do połączenia danych wywodzących się z różnych źródeł. Celem integracji danych jest zgromadzenie i usystematyzowanie w jednym miejscu informacji istotnych pod względem zarządzania firmą  i podejmowania decyzji strategicznych opartych na aktualnych, ujednoliconych danych. Przykładem narzędzia, które działa w ten sposób – integrując dane z wielu źródeł i dostarczając raporty do analizowania danych, jest Microsoft Power BI.

Warto wspomnieć także o tym, że każdy problem ze środowiskiem bazodanowym przekłada się na istotne konsekwencje biznesowe. Mogą to być zarówno przestoje w produkcji, jak i niemożność obsługi klientów, lub nawet kary finansowe dotykające firmę. To sprawia, że bezpieczeństwo, które w tym aspekcie rozumiemy jako gwarancję dostępności baz danych – jest obecnie bardzo cenione. summ-it jako „one stop partner in data world” gwarantuje ciągłość pracy systemów bazodanowych naszych klientów – oferujemy wsparcie 24/7/365. Obsługujemy ponad 10 000 baz danych, z SLA na poziomie 99.995%. 

Zamów bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami.
Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Nasz specjalista skontaktuje się z Państwem
w ciągu 24 godzin.

tel. +48 511 373 931
e-mail: info@summ-it.pl

Zamów bezpłatną konsultację

Save data icon Twoje dane są bezpieczne.
Więcej o ochronie danych osobowych

One stop partner in data world 

Chmura obliczeniowa to rozwiązanie, które umożliwia bezpieczne udostępnianie danych w czasie rzeczywistym. Upowszechnienie rozwiązań chmurowych w ostatnich latach przekonało wiele firm do tego, aby pewne kompetencje oddawać w outsourcing. Biznes w naturalny sposób dąży do profesjonalizacji, a także pewnej automatyzacji procesów. Firmom zależy, aby działać szybciej, efektywnej, na większą skalę oraz z mniejszymi przestojami. W obszarze baz danych przedsiębiorstwa oczekują zaś dostępności danych i ich bezpieczeństwa. 

Wiele firm decyduje się na wdrożenie samego rozwiązania chmury obliczeniowej bez dodatkowych usług zarządzanych. Warto jednak pamiętać, że wartości dodane to nie tylko zasługa wydajnej infrastruktury, lecz przede wszystkim optymalnej konfiguracji stosowanych systemów. Eksperci z zakresu IT, którzy wdrażają rozwiązanie, a potem nim zarządzają, mogą pomóc nam w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w chmurze obliczeniowej. 

Obszar gromadzenia danych, przechowywania ich w bezpieczny sposób i wykorzystywania do rozwijania biznesu jest ze sobą połączony. summ-it jako partner zapewnia pełne wsparcie w obszarze danych. Nasze usługi realizujemy w zakresie end-to-end, co oznacza, że podejmując się współpracy z naszymi klientami, oferujemy kompleksową obsługę od audytu baz danych, po wdrożenia i utrzymanie systemów. Naszym celem zabezpieczenie Twoich danych na każdym etapie cyklu ich życia. 

Optymalizujemy koszty rozwiązań chmurowych – nasi klienci oszczędzają średnio ponad 20% miesięcznych kosztów chmury. Dostarczamy również rozwiązania analityczne z obszaru BI do prognozowania, w tym najbardziej zaawansowane raporty Power BI, dzięki czemu nasi klienci otrzymują odpowiednie dane do podejmowania strategicznych decyzji. Jeśli natomiast dostępne na rynku rozwiązania technologiczne nie spełniają w pełni potrzeb Twojej organizacji, to możemy stworzyć aplikacje dopasowane do potrzeb Twojej firmy, zapewniające sprawną realizację procesów i pełną integrację danych. 

Przekształć dane w narzędzie do zdobywania przewagi na rynku

Chciałbyś wdrożyć rozwiązania chmurowe w swojej firmie lub zoptymalizować koszty swojej chmury? Szukasz wsparcia dla baz danych, chcesz mieć zagwarantowaną ciągłość działania systemu?  

Potrzebujesz narzędzi do analizy danych takich jak Power BI czy Modern Data Warehouse? Bezpieczeństwo danych jest kluczowe dla Twojej firmy?  

Możemy pomóc we wszystkich tych obszarach, a także wielu innych. Oferujemy kompleksowe rozwiązania IT oparte na najlepszych praktykach wdrożeniowych i sprawdzonych metodologiach.  

Bezpłatna konsultacja

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Save data icon Twoje dane są bezpieczne.
Więcej o ochronie danych osobowych