Blog summ-it

Zostaliśmy partnerem X edycji największej ogólnopolskiej konferencji o technologiach Microsoft! 9 listopada 2022 na Expert Summit – All about Microsoft technologies pojawił się nasz Head of Development – Grzegorz Wasylów mówiąc o nowoczesnych aplikacjach internetowych z wykorzystaniem wzorca Mediator oraz CQRS w środowisku .NET i Azure.

Expert Summit 2022

X edycja konferencji EXPERT SUMMIT 2022 – All about Microsoft technologies odbyła się w formie transmisji online. Obecnie największe ogólnopolskie wydarzenie poświęconej technologiom Microsoft. Komunikat kierowany jest do profesjonalistów branży informatycznej, którzy chcą odnaleźć się w świecie najnowszych technologii, narzędzi i biznesu.

Tegoroczna edycja to 3449 specjalistów i specjalistek z IT zarejestrowanych przez portal Evenea oraz 1600 osób zapisanych w wydarzeniu na Linkedin. Na wydarzeniu mogliśmy spotkać architektów, programistów, devopsów, projekt managerów, projektantów baz danych specjalistów od zabezpieczeń, administratorów sieci czy przedstawicieli biznesu. Expert Summit 2022 to 4 ścieżki tematyczne:

  • AZURE
  • .NET
  • Dev Ops
  • Machine Learning

Konferencja to najwyższy poziom prezentacji prowadzonych przez pracowników Microsoft, Microsoft MVP oraz ekspertów z polskiej branży IT. Podczas wydarzenia na swoim wirtualnych stoiskach zaprezentowały się innowacyjne firmy informatyczne. W trakcie konferencji odbywały się również wirtualne Targi Pracy IT oraz wirtualne Targi Usług IT.

summ-it jako Złoty Partner Microsoft z wielką przyjemnością został partnerem tegorocznej edycji. Naszym celem jest wpieranie transformacji cyfrowej oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, dlatego zgodnie z naszymi zasadami, chętnie pokazujemy to co w świecie IT jest najbardziej innowacyjne.

summ-it jako srebrny sponsor Expert Summit 2022

Projektowanie nowoczesnych aplikacji internetowych w środowisku .NET i Azure

Na Expert Summit 2022 podzieliliśmy się wiedzą w ścieżce .Net, przyciągając uwagę developerów i architektów. Swoją prezentację przedstawił Grzegorz Wasylów – Head of Software Development.

Grzegorz posiada ponad 14-letnie doświadczenie zdobyte w branży IT. Jako certyfikowany inżynier Microsoft MCSD oraz Trener technologii Microsoft, przeszkolił ponad 100 inżynierów w Europie. To również wykładowca na WSB i prowadzący kursy z .NET / MSSQL / React. Obecnie Head of Software Development w firmie summ-it s.a. Praktyczna wiedza obejmuje nie tylko programowanie i bazy danych, a także umiejętności miękkie we współpracy z dużymi klientami i zarządzaniu międzynarodowym zespołem. Wdraża nowe technologie, trendy oraz adaptuje zespół do nowych akredytacji audytowych i obecnych standardów. Certyfikacja z zakresu Agile PM, ITIL oraz Lean Management to zaświadczenie profesjonalnego podejścia do pracy, a także gwarancja dostarczania najlepszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów.

Temat, który został omówiony przez Grzegorza to projektowanie nowoczesnych aplikacji internetowych z wykorzystaniem wzorca Mediator oraz CQRS (Command Query Responsibility Segregation) w środowisku .NET i Azure.

Grzegorz Wasylów – Prelegent w ścieżce .NET na Expert Summit 2022

,,Prezentacja to praktyczne spojrzenie na architekturę aplikacji, która podczas cyklu swojego życia puchnie w kodzie. Projektując nowoczesne aplikacje internetowe SPA (Single Page Applications) często stajemy przed problemami związanymi z architekturą mikroserwisów, doborem odpowiedniej technologii związanej z front-endem: Vue/React czy też Angular. W pewnym momencie na horyzoncie pojawia się również potencjalna aplikacja mobilna, która dodatkowo zwiększa poziom komplikacji rozwiązania. Z pomocą przychodzi nam rozbicie systemu na zapytania oraz komendy oraz odpowiednie mediowanie nimi w API”

Grzegorz Wasylów – Systems Architect

Przyjrzyjmy się praktycznemu wykorzystaniu CQRS i Mediatora, które konsumowane jest przez aplikację Web, aplikacje mobilne oraz systemy zewnętrzne.

  • CQRS historia – spojrzenie praktyczne
  • Wzorzec Mediator
  • MediatR – spojrzenie praktyczne
  • API w REST czy Monolicie? Plusy dodatnie i ujemne
  • Event Sourcing? Spojrzenie holistyczne na architekturę
  • GitHub .NET Core & Azure sample (CI/CD GitHub Actions)

Chcesz uzyskać więcej informacji o projektowaniu nowoczesnych aplikacji?

Umów sie na bezpłatną konsultację poprzez formularz na naszej stronie i uzyskaj specjalistyczne informacje dopasowane do Twoich potrzeb.

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Save data icon Twoje dane są bezpieczne.
Więcej o ochronie danych osobowych