Blog summ-it

Wywiad dla ITwiz przeprowadził Piotr Waszczuk , gdzie na pytania odpowiada Wojciech Wencel.

W rozmowie poruszono tematy obejmujące zmiany w możli­wościach technologicznych i oczekiwaniach biznesowych względem wykorzystania danych. Wspomniano o wyzwaniach technicznych i operacyjnych wynikających z rosnącej skali i zmieniającego się charakteru środowisk bazodanowych. Nie zabrakło słowa o potrzebie automatyzacji obsługi danych, a tym samym o nowym rozwiązaniu Superb DBA opartym na sztucznej inteligencji, jako autorskim projekcie summ-it.

,,W wielu systemach źródłowych brakuje podstawowej walidacji danych choćby pod kątem ich formatu. Z doświadczenia wiem, że jeśli pozwalamy użytkownikom wprowadzać dane w sposób nie­kontrolowany, to sami prosimy się o problem. Dla nas integracja i czyszczenie danych jest jednym z obszarów podstawowej działal­ności realizowanej dla klientów. Pracujemy nad tym, aby wszystkie wartości źródłowe zidentyfikować, uporządkować i doprowadzić do jednolitej formy. Faktycznie jednak troska o jakość danych, w sytu­acji kiedy mamy do czynienia z wieloma, niezależnymi systemami i nieuzgodnionymi źródłami danych, staje się dużym wyzwaniem” – CEO summ-it.

Jakie są główne problemy z danymi w firmach oraz ich rozwiązania?

Co firmy w Polsce robią źle lub co powinny robić lepiej w środowisku danych biznesowych?

Odpowiedzi na te pytania i wiele innych w tematyce danych, znajdziesz w wywiadzie opublikowanym przez ITwiz.

Zapraszamy do czytania!

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Save data icon Twoje dane są bezpieczne.
Więcej o ochronie danych osobowych