Blog summ-it

Jako summ-it mieliśmy przyjemność wspomóc motywujące, pełne wartości warsztaty dla podopiecznych z domów dziecka, zorganizowane przez fundację Program Pomocy Pierwsza Praca, Pankracy, Tak po Prostu Fundacja Pomocy Dzieciom oraz Bank Ubrań. Wspólnie pokazaliśmy młodemu pokoleniu, jak dobrze rozpocząć ścieżkę swojej kariery oraz cenne wskazówki, które miejmy nadzieję – wykorzystają w przyszłym życiu zawodowym.

Warsztaty „W dobrym stylu do pierwszej pracy”

Niedawno mieliśmy okazję dołączyć do wspaniałej inicjatywy!

W naszym poznańskim biurze summ-it odbyły się warsztaty pt.: „W dobrym stylu do pierwszej pracy” dla podopiecznych domów dziecka z Gniezna oraz Łaszczyna.

Warsztaty „W dobrym stylu do pierwszej pracy”

Uczestnikami była młodzież: dziewczyny jak i chłopcy, którzy są o krok od rozpoczęcia swojej kariery zawodowej.

Jak wyglądała część teoretyczna warsztatów i jakie umiejętności nabyli uczestnicy

Podczas warsztatów otrzymali mnóstwo cennych wskazówek. Dowiedzieli się m.in.  jak skutecznie zaprezentować siebie podczas rozmowy rekrutacyjnej oraz skorzystali z pomocy profesjonalistów jeśli chodzi o napisanie idealnego CV.

Podopieczni domów dziecka podczas warsztatów, przygotowujących do pierwszej pracy

Nastolatkowie w ciągu tego weekendu wzięli  również udział w panelu motywacyjnym, gdzie uświadomiono im, że mimo przeciwności losu nigdy nie wolno się poddawać, zawsze trzeba walczyć
o siebie i swoje marzenia! Przeszłość z jaką się mierzą nie jest wyznacznikiem ich przyszłości – ona nadal może być piękna.

Część praktyczna

W części praktycznej czekali barberzy, fryzjerki, makijażystki oraz stylistka, która osobiście pomagała dobrać ubrania biznesowe każdemu z uczestników. 
Zwieńczeniem części praktycznej była symulacja rozmowy rekrutacyjnej.

W międzyczasie na wszystkich czekała ciepła pizza, słodkie co nieco  i upominki od partnerów akcji.

Na końcu uczestnicy mieli okazję wyrazić swoje uwagi w ankiecie satysfakcji. Wyniki okazały się bardzo pozytywne co jeszcze bardziej zachęca nas do wspierania takich inicjatyw!

Podziękowania summ-it

Cieszymy się, że my, jako summ-it, mogliśmy wspomóc to wydarzenie. Wiemy, jak ważny dla pracowników jest rozwój i komfort pracy. Pragniemy działać na rzecz młodego pokolenia i pokazywać, że praca z pasją jest możliwa.

Mamy nadzieję, że przekazana wiedza oraz praktyka, pomoże młodym ludziom znaleźć pracę marzeń
oraz spełnić się w życiu zawodowym. Uważamy, że była to wspaniała szansa dla nastolatków.
Wszyscy pamiętamy swoje pierwsze prace i nie zawsze są to wspomnienia przyjemne. Brak wiedzy gdzie szukać wartościowych ofert, stres przed rozmową rekrutacyjną czy brak wiary we własne możliwości to codzienność młodzieży w dzisiejszych czasach.  Mimo rosnącej świadomości w tym obszarze często nie ma ona skąd zaczerpnąć owej wiedzy, która wskaże im właściwą drogę wejścia na rynek pracy.
Dlatego zachęcamy do organizowania takich wydarzeń jak najczęściej!

Dziękujemy Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca, Fundacji Pankracy oraz Tak po Prostu Fundacja Pomocy Dzieciom, Banku Ubrań za organizację i zapoczątkowanie tak ciekawej, wartościowej i przydatnej idei!

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!