Blog summ-it

Chcesz rozpocząć swoją karierę w świecie IT? Zdobądź pierwsze doświadczenie na rynku pracy pod okiem profesjonalistów z summ-it. Przekonaj się jak wygląda praca w praktyce, zmierz się z codziennymi zdaniami i poznaj proces przebiegu projektów technologicznych od wewnątrz. To najlepsza okazja, aby porównać zakres wiedzy zdobytej na studiach z realnymi zadaniami w pracy IT. W ten sposób sprawdzisz swoje możliwości i zdobędziesz praktyczne doświadczenie, które wykorzystasz w swojej karierze. W summ-it możesz dołączyć do działu Development, Business Intelligence lub Managed Service. Wszystko zależy od Ciebie, która ścieżka stanowi twoją pasję i w jakim kierunku chcesz się rozwijać.

Jakich umiejętności nauczy Cię staż w IT poza wiedzą, którą zdobyłeś na studiach

Studia techniczne związane z informatyką stanowią bazę Twojej wiedzy i podstawę do dalszego kształcenia. Jest to niezmiennie jedna z najlepszych przepustek do świata IT. Problem stanowi fakt, że wiedza zdobyta podczas kształcenia nie pozwala w pełni zrozumieć aspektów i wymagań w pracy programistów, analityków biznesowych, adminów czy też osób z działu helpdesk. Taki zakres umiejętności zdobywa się podczas realnej pracy w środowisku technologicznym w ramach konkretnych zadań i projektów. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odbycie stażu, najlepiej jeszcze w trakcie trwania edukacji lub od razu po jej zakończeniu. Takie rozwiązanie pozwala na pełne zaangażowanie oraz połączenie wiedzy z umiejętnościami zdobytymi w praktyce.

Czego nauczysz się na studiach

Wyższe uczelnie stawiają sobie za cel stworzenie mocnych podstaw teoretycznych oraz chęć zagwarantowania możliwości połączenia teorii z praktyką. Podczas studiów informatycznych priorytetem jest wiedza przekazywana w teorii, a więc algorytmy, struktury danych, języki oraz podstawy programowania. Po zdobyciu podstawowej wiedzy i ogólnego rozeznania, przychodzi czas na praktykę co często oznacza programowanie w C++, Javie, .NET czy administracje systemem UNIX/Windows w zastosowaniu podczas rożnych zadań i projektów grupowych.

Taki przebieg edukacji pozwala na zdobycie wartościowych informacji oraz cennej wiedzy teoretycznej przy zastosowaniu w różnego rodzaju ćwiczeniach. Jest to wiedza, która bardzo ułatwia stawianie pierwszych kroków w swojej karierze zawodowej, jednak brakuje w tym miejscu doświadczenia z wykorzystania zaawansowanego oprogramowania czy różnorodnych narzędzi, z których korzysta się w strukturze biznesowej podczas prowadzenia projektów. Rozwiązaniem tej sytuacji jest skorzystanie z możliwości odbycia stażu, który pozwoli nam uzupełnić praktyczne doświadczenie w ramach teoretycznej wiedzy zdobytej na studiach.

Czego nauczysz się na stażu w IT

Firmy świadczące usługi w branży informatycznej przeprowadzając staż, stawiają sobie inny cel niż uczelnie. Tutaj znaczenie ma stworzenie podstaw do pracy w działach IT oraz sprawdzenie, czy dana osoba sprawdza się w praktyce. Odbycie stażu ma przygotować do samodzielnej pracy z zespołem innych specjalistów oraz właściwej organizacji czasu w ramach wyznaczonych zadań.

Dobry staż będzie wyglądał w dużej mierze jak codzienna praca, ale wykonywana pod opieką dedykowanego mentora. W czasie jego trwania stażysta zapozna się z programami i narzędziami w praktyce w ramach realizacji projektów dla klientów, będąc częścią teamu projektowego. Istotną rolę odgrywa tutaj mentor, czyli opiekun osoby odbywającej staż, który wspiera nowe osoby przez cały okres nauki. Praca zaplanowana jest tak, aby wykorzystać jak największy potencjał delegowanych zadań. Jest to okazja do działania na żywym organizmie, udziału w spotkaniach z klientami oraz reagowania w nagłych przypadkach.

Ogromnym plusem odbycia stażu jest zdobycie doświadczenia jeszcze w trakcie trwania studiów, co pozwala na szybszy start kariery zawodowej. Dla wielu osób udział w stażu oznacza przedłużenie współpracy z daną firmą, która daje możliwość na ukończenie studiów, a jednocześnie realizację zadań jako pracownik organizacji.

Prawidłowo przeprowadzony staż jest idealnym uzupełnieniem wiedzy zdobytej na studiach oraz znakomitym startem do rozpoczęcia kariery w świecie IT.

Staż IT w firmie summ-it

Hurtownia danych jest jednym z kluczowych elementów systemów Business Intelligence, a więc służących do realizowania zaawansowanych zadań analitycznych. Czym jest w praktyce? Jest to duży zbiór danych summ-it istnieje na rynku od 2011 roku skupiając się na integracji systemów oraz profesjonalnym zarządzaniu danymi. W skład kluczowych usług firmy zalicza się zarządzanie systemami baz danych Microsoft SQL Server oraz Oracle, a także budowę systemów Business Intelligence, zarówno w prywatnej infrastrukturze klientów, jak i w chmurach publicznych.

Do jakich działów rekrutujemy

Szukamy osób, które chciałyby sprawdzić się w zespole:

Poszukujemy entuzjastów technologii Microsoft, którzy chcieliby rozwijać się technologicznie, a także wspomóc nasz zespół projektowy, w celu dostarczania najwyższej jakości oprogramowania dla Klientów.

Jeśli interesuje Cię przetwarzanie danych, tworzenie i modyfikowanie struktur przy użycia języka SQL lub T-SQL to miejsce dla Ciebie. Wiesz lub chcesz się dowiedzieć co oznacza hasło ETL lub ELT, a może nawet samodzielnie takie procesy tworzyłeś? Zetknąłeś się z zagadnieniami przetwarzania danych w chmurze, a może znasz jedną z platform?

Chcesz nauczyć się nowych technologii, a następnie pracować w projektach dla marek znanych na całym świecie? Jeśli ciekawi Cię wsparcie w administrowaniu systemami informatycznymi z zakresu systemów operacyjnych Windows Server oraz Linux, baz danych SQL Server, a także chmury Azure, aplikuj.

Co oferuje staż w summ-it

  • Płatny staż na okres 3 miesięcy
  • Poznanie najnowszych technologii IT pod okiem dedukowanego mentora
  • Zdobycie doświadczenia podczas pracy w zespole specjalistów
  • Szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne z obszaru obsługiwanych technologii
  • Elastyczny czas pracy oraz przyjazną atmosferę
  • Udział w międzynarodowych projektach dla klientów z różnych sektorów działających globalnie. Sprawdź dla jakich firm pracujemy i poznaj nasze case study.
  • Udział w spotkaniach pt. “Naukowy Piątek” oraz konferencjach technologicznych
  • Możliwość kontynuacji zatrudnienia po odbytym stażu

Zainteresowany? Chcesz spróbować?

Wyślij swoje CV na adres: rekrutacja@summ-it.pl

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Save data icon Twoje dane są bezpieczne.
Więcej o ochronie danych osobowych