Blog summ-it

Zostaliśmy sponsorem SQLDay, czyli największej w tej części Europy konferencji poświęconej platformie danych Microsoft, w tym między innymi: bazom danych, rozwiązaniom Big Data i Business Intelligence oraz zaawansowanej analizie danych.

Konferencja SQL Day, czyli co dokładnie

Konferencja jest organizowana od 2009 roku przez pasjonatów z całego kraju działających w ramach stowarzyszenia Data Community Poland, dawniej Polish SQL Server User Group (PLSSUG).

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 9-11 maja w formie hybrydowej. Mieliśmy okazję spotkać się z wieloma ekspertami w Hali Stulecia we Wrocławiu lub porozmawiać na chacie w aplikacji Whova z osobami dostępnymi online.

SQL Day to wydarzenie pełne energii, wypełnione po brzegi profesjonalną wiedzą i doświadczeniem prelegentów. Nad merytoryką i powodzeniem konferencji czuwają organizatorzy poprzednich edycji wydarzenia, którzy na co dzień współpracują z ogólnoświatową społecznością specjalistów pracujących z platformą danych Microsoft.

Prelekcje poprowadzone zostały przez znanych i lubianych ekspertów wśród których wystąpili polscy SQL MVP, niezależni konsultanci, czy też zaproszeni eksperci na co dzień pracujący w firmach branżowych. Nie zabrakło czasu na spotkanie przyjaciół i zawzięte dyskusje. Dla wszystkich gości została przygotowana strefa ATE (Ask The Experts oraz mały park technologiczny). 

Jak zarządzać danymi za pomocą usługi Microsoft Pureview i dlaczego warto

Na wydarzeniu nie zabrakło naszego prelegenta, gdzie w roli głównej wystąpił Karol Witkowiak, który w summ-it obejmuje stanowisko Cloud BI Developer.

Karol w swojej karierze zawodowej skupił się na pracy z danymi. Realizuje projekty oparte na technologii Microsoft dla klientów z różnych branż. Budowa hurtowni danych, przekształcanie i przetwarzanie danych to główne zadania w jego pracy. Każdego dnia próbuje nauczyć się czegoś nowego. Poza pracą pasjonuje się kolarstwem.

Na konferencji SQL Day nasz ekspert wystąpił z tematem: ,,Jak zarządzać danymi za pomocą usługi Microsfot Purview i dlaczego warto to robić?”

,,Podczas prezentacji przedstawiłem produkt, który ujrzał światło dzienne w listopadzie 2020 roku dzięki Microsoft, jako platforma do zarządzania danymi. Pokazałem interfejs użytkownika, omówiłem główne funkcjonalności, w tym mapowanie danych (zarówno on-premise, jak i w chmurze). W trakcie prezentacji wspomniałem również o kosztach tej usługi„.

Karol Witkowiak Cloud BI Developer w summ-it
Karol Witkowiak w trakcie prelekcji ,,Jak zarządzać danymi za pomocą usługi Microsoft Purview i dlaczego warto to robić”.

Tematyka Microsoft Purview cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczestników. Prelekcja okazała się najbardziej popularną sesją online spośród dostępnych w tym czasie prezentacji oraz drugą w kolejności pod względem ilości uczestników na sali.

Microsoft Purview – czyli co

Jest to ujednolicona usługa zarządzania danymi, która pomaga zmaksymalizować wartość biznesową danych hybrydowych. Microsoft Purview Data Map umożliwia zautomatyzowane skanowanie i klasyfikację danych w skali. Microsoft Purview Data Catalog umożliwia samoobsługowe odkrywanie danych w celu przyspieszenia BI, Analytics, AI i ML.

Microsoft Purview – po co

 • wyzwania związane z dostępem do źródeł danych
 • zapewnienie bezpieczeństwa danych
 • klasyfikacja danych
 • wzbogacenie dostępnych informacji
 • dostęp do wielu źródeł

Microsoft Purview – dla kogo

 • średnich i dużych organizacji, które wytwarzają lub przetwarzają dane z wielu źródeł. Celem jest ułatwienie przedsiębiorstwom uzyskania największej wartości z istniejących zasobów informacyjnych. Usprawnia odnajdywanie i zrozumienie źródeł informacji przez użytkowników, którzy zarządzają danymi

Microsoft Purview – możliwość skanowania 

 • danych przechowywanych zarówno w chmurze, jak i on-premise
 • platform analitycznych np. Power BI czy Looker
 • usług chmurowych np. Azure Data Factory

Microsoft Purview – koszty

 • płatność wyłącznie za rzeczywiste zużycie
 • pomaga zmniejszyć potrzebę ręcznego i niestandardowego odnajdywania i klasyfikacji danych
 • eliminuje koszty utrzymania systemów osobistych i rozwiązań opartych na programie Excel
 • skanowanie serwerów SQL i dzierżawy usługi Power BI bez dodatkowych kosztów

Kompleksowe zabezpieczenia i zgodność danych z platformą Azure

Wzmocnij swoje zabezpieczenia, korzystając z platformy Microsoft Azure. Zmniejsz koszty i złożoność dzięki wysoce sprawdzonym działaniom w chmurz Azure. Korzystaj z wielowarstwowych, wbudowanych mechanizmów kontroli bezpieczeństwa i unikalnej analizy, aby identyfikować i chronić zasoby przed szybko ewoluującymi zagrożeniami.

 • Platforma Azure ma więcej certyfikatów niż jakikolwiek inny dostawca chmury
 • Microsoft zatrudnia ponad 3500 ekspertów ds. bezpieczeństwa zajmujących się bezpieczeństwem danych i prywatnością
 • Firma inwestuje ponad 1 mld USD rocznie w badania i rozwój cyberbezpieczeństwa

Chcesz uzyskać więcej informacji o usłudze Microsoft Purview?

Umów sie na bezpłatną konsultację poprzez formularz na naszej stronie i uzyskaj specjalistyczne informacje dopasowane do Twoich potrzeb.

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Save data icon Twoje dane są bezpieczne.
Więcej o ochronie danych osobowych