Blog summ-it

Podczas III Kongresu Made in Poland, który odbył się w dniach 8-9 czerwca 2022 w Berlinie, otrzymaliśmy nagrodę MADE IN POLAND przyznawaną za rozwój polskiej gospodarki, stosując nowoczesną technologię i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, inwestując w kapitał krajowy. Nagrodę w imieniu naszej firmy odebrał CEO & Founder Wojciech Wencel.

Międzynarodowe wydarzenie dla rozwoju polskiej gospodarki

Kongres Made in Poland organizowany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości skupia się na potencjale polskich producentów, którzy mają istotny wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki w różnych gałęziach przemysłu. Inicjatywą wydarzenia jest promowanie tego, co polskie, by umocnić nasz rodzimy patriotyzm do polskich produktów, usług oraz innowacji. Szybko zmieniająca się rzeczywistość, która generuje wiele codziennych wyzwań, wpływa na wspieranie podmiotów polskiej gospodarki oraz pomoc przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.

Kongres tworzy przestrzeń do rozmów, współpracy i działania dla polskich przedsiębiorców. To miejsce do wymiany doświadczeń i eksperckiej wiedzy, by stworzyć nowe perspektywy rozwoju.

PAP będący organizatorem wydarzenia, działa na rynku od 2013. Od 9 lat zajmuje się organizacją ogólnopolskich spotkań gospodarczych, w tym również Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który jest największym mobilnym wydarzeniem gospodarczym w kraju. W ciągu ponad 7 lat działalności firma zorganizowała spotkania, w którym wzięło udział ok. 8 tysięcy osób reprezentujących sektor biznesu, nauki, samorządów oraz administracji centralnej. Agencja jest wydawcą Forum Przedsiębiorczości i Biznes Plus – dodatku do Gazety Wyborczej. Wizją Polskiej Agencji Przedsiębiorczości jest podejmowanie wyzwań, które mają wpływ na rozwój polskiej gospodarki. Za cel wybrano wsparcie polskich marek i firmy, które mają dobre perspektywy i nie obawiają się kreatywnych rozwiązań.

Zakres tematyczny

W ramach wydarzenia Made in Poland 2022 poruszone zostały takie zagadnienia, jak kondycja gospodarcza producentów, wpływ programów rządowych na rozwój rodzimej gospodarki, rola firm rodzinnych, pozycja polskich producentów na arenie międzynarodowej czy strategia zarządzania w dobie kryzysu.

Pierwszego dnia konferencji przeprowadzono pierwszą część debaty dotyczącej rozwoju polskich innowacji. Wojciech Wencel CEO & Founder summ-it uczestniczył w rozmowie wraz z prezesami takich firm jak: IT.integro, Dynacon, Synerise, J-Labs, Acaisoft Poland, Meetsales oraz ARM Automation Robotics Machines.

W debecie wymieniono wiele dobrych praktyk potwierdzonych przez wieloletnie doświadczenie przedsiębiorców w zakresie:

  • Wdrażanie rozwiązań naukowych w innowacyjnych projektach biznesowych
  • Cyberbezpieczeństwo jako kluczowy aspekt dobrze prosperującej firmy
  • Przedsiębiorstwa w świetle wyzwań oraz możliwości robotyzacji i AI
  • Jak skutecznie wykorzystać potencjał polskich naukowców?
  • Konsument 2.0 – nowe trendy w erze cyfryzacji
  • MŚP motorem napędowym polskiej gospodarki
  • Wpływ nowoczesnych technologii na bezpieczeństwo

Cały przebieg pierwszego dnia kongresu, a w tym debata o rozwoju polskich innowacji (03:47:40) znajduje się do obejrzenia na YouTube.  

Nagroda MADE IN POLAND

Otrzymanie nagrody podczas III Kongresu MADE IN POLAND jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i wielką motywacją do dalszego działania, by wspólnie zdobywać kolejne szczyty, zgodnie z naszą misją:

„We want to be sure that our customer reaches the summit as Tenzing Norgay did.”

Wręczenie nagrody Made in Poland 2022 z rąk Wojciecha Pomarańskiego – Prezesa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości.

Specjalnie powołana Rada Kongresowa przyznaje nagrodę za wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki, stosowanie nowoczesnych technologii i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, inwestycje w kapitał krajowy i zatrudnianie polskich pracowników oraz współpracę z firmami niemieckimi.

W drodze weryfikacji sprawdzane są między innymi takie zmienne jak: działalność wspierająca polską gospodarkę oraz finansowanie rodzimych przedsiębiorców. Niezwykle istotne jest polskie pochodzenie producenta, fakt inwestowania w krajowy kapitał, czy też zatrudnianie polskich pracowników. Istotnym element jest stosowanie nowoczesnych technologii i wprowadzanie rozwiązań innowacyjnych, które powstały na polskich uczelniach oraz w rodzimych ośrodkach badawczo-naukowych.

summ-it otrzymał nagrodę MADE IN POLAND 2022 z rąk Wojciecha Pomarańskiego – Prezesa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości za utworzenie unikatowego produktu Superb DBA, które automatyzuje procesy zarządzania bazami danych.

Nagroda MADE IN POLAND 2022 dla summ-it S.A.

Wojciech Wencel CEO & Founder summ-it reprezentował naszą firmę na kongresie i z dumą przekazał wyróżnienie całemu zespołowi! To nasz wspólny sukces!

,,Drodzy pracownicy! Dziękuję za to wyróżnienie! Zawsze będę szanować i doceniać Wasze zaangażowanie, jakość pracy i identyfikację z summ-it. To Wy tworzycie firmę, a ja nie mógłbym być w tym miejscu bez Was”

Wojciech Wencel – CEO & Founder summ-it

Chcesz uzyskać więcej informacji o nagrodzonym produkcie Superb DBA? Poznaj jak automatyzować zarządzanie bazami danych w Twojej firmie.

Umów sie na bezpłatną konsultację poprzez formularz na naszej stronie i uzyskaj specjalistyczne informacje dopasowane do Twoich potrzeb.

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Save data icon Twoje dane są bezpieczne.
Więcej o ochronie danych osobowych