Blog summ-it

X jubileuszowa edycja konferencji, której tematem jest chmura jako narzędzie rozwoju biznesu i ośrodek innowacyjności. Wydarzenie poparte spektakularnymi projektami, których analiza pomogła odpowiedzieć na pytanie jak chmura zmienia firmy i pozwala efektywnie osiągać cele biznesowe. Poznaj cenne praktyki dotyczące bezpieczeństwa rozwoju oprogramowania w chmurze publicznej.

Konferencja Best in Cloud

To już 10 edycja wydarzenia organizowana przez Computerworld Polska. Wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat wpłynęły na konieczność prowadzenia cyfrowego biznesu oraz rozwój rynku cloud computing w Polsce. Celem konferencji było zwrócenie uwagi na możliwości i sposoby efektywnego wykorzystania chmury w rozwoju działalności.

,,Konferencję organizujemy dla menedżerów rozważających migrację do chmury, zainteresowanych rozwiązaniami cloud computing oraz dostawców rozwiązań i usług chmurowych”

Organizatorzy Best in Cloud

Konferencja w tym roku odbyła się 12 maja w wersji online. Również w tym roku całość wydarzenia poprowadził dziennikarz Jarosław Kuźniar. Konferencja skupiła się na 7-godzinnej sesji eksperckich wystąpień live. Każde wystąpienie zawierało najcenniejsze doświadczenia organizacji zdobytych podczas prowadzenia projektów chmurowych. Na wydarzeniu wystąpiło prawie 30 prelegentów, którzy poruszyli temat dotyczące chmury jako katalizatora rozwoju i innowacji w ramach:

 • Case studies procesu migracji do chmury
 • Optymalizacja kosztów
 • Multicloud – szanse i ryzyka
 • Cloud security
 • Cloud w projektach z zakresu sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego
 • Cloud w realizacji koncepcji Przemysłu 4.0

To już 3 edycja, w której summ-it został partnerem merytorycznym, by dzielić się z uczestnikami profesjonalną wiedzą i doświadczeniem, zebranym podczas prowadzonych projektów.

Praktyczne aspekty bezpieczeństwa rozwoju oprogramowania w chmurze publicznej

Nasz ekspert Grzegorz Wasylów – Systems Architect & Software Development Lead wystąpił na wydarzeniu jako prelegent, by wskazać i opowiedzieć o tym, jak bezpiecznie rozwijać oprogramowanie w chmurze publicznej.

Grzegorz jest certyfikowanym inżynier Microsoft MCSD oraz Trenerem technologii Microsoft – przeszkolił ponad 100 inżynierów w Europie. Posiada 12 letnie doświadczenie zdobyte w branży IT w zakresie bankowości oraz ubezpieczeń. Doświadczenie obejmuje nie tylko programowanie, a także umiejętności miękkie we współpracy z dużymi klientami i zarządzanie międzynarodowym zespołem IT. Certyfikacja z zakresu Agile PM, ITIL oraz Lean Management to zaświadczenie profesjonalnego podejścia do pracy, a także gwarancja dostarczania najlepszego rozwiązania podczas współpracy z klientami z sektorów finansów, handlu, produkcji oraz sektora publicznego.

,,Celem wystąpienia było przybliżenie tematu bezpieczeństwa rozwoju oprogramowania w chmurze publicznej. W ramach prezentacji podzieliłem się doświadczeniem pozyskanym podczas zrealizowanych projektów dla klientów z różnych sektorów biznesowych, skupiając się na wskazaniu dobrych praktyk. Najistotniejszy element wystąpienia to praktyczne przykłady omawiające wyzwania, jakie pojawiały się w trakcie dotychczasowych realizacji, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu bezpieczeństwa”

Grzegorz Wasylów – Systems Architect

Jak bezpiecznie rozwijać oprogramowanie w chmurze

Obecne realia rynkowe wskazują na fakt, że firmy w większości swoich działań uczestniczą w świecie chmurowym, gdzie zabezpieczenie danych powinno być priorytetem. Istnieją trzy aspekty, na które warto zwrócić uwagę chcąc działać bezpiecznie w środowiskach chmurowych.

 1. Nowa możliwość publikowania aplikacji – Azure Managed Applications
 2. Zbiór zasad bezpieczeństwa w chmurze – Cloud Adoption Framework CAF
 3. Podstawowe zasady zabezpieczeń – MFA, Azure Firewall, Azure Lending Zones

Specyfika każdego z wymienionych elementów została dokładnie wyjaśniona przez naszego eksperta wraz z uwzględnieniem realnych przykładów z prowadzonych projektów.

Jak działać by zachować bezpieczeństwo

 1. Szybkie i elastyczne działania jest wskazane. Pamiętaj o strategii i bezpieczeństwie stosując CAF (Cloud Adoption Framework) wraz z jego planem działania.
 2. Case study. Presja biznesu pod względem czasu dostarczenia rozwiązania, generuje ryzyko. Ma ono wpwły na to jak ostatecznie odebrana zostanie organizacja.
 3. Zautomatyzowany proces Azure Managed Applications. Zabezpieczone zasoby zostają dołączone do infrastruktury chmurowej klienta. Koszty automatycznie zostają rozliczane w ramach indywidualnej subskrypcji.
 4. Infrastructure as a Code – korzystając z Azure DevOps i mechanizmów CI/CD jako powtarzalność procesu i gwarant jego wykonania w cyklu produkcji i wdrażenia oprogramowania.
 5. Po wdrożeniu periodyczny audyt: racjonalizacja, przegląd kosztów, skalowalności i bezpieczeństwa operacyjnego.
 6. Jesteśmy tak silni jak nasze najsłabsze zabezpieczenie w systemie.

Chcesz uzyskać więcej informacji o bezpieczeństwie w chmurze publicznej?

Umów sie na bezpłatną konsultację poprzez formularz na naszej stronie i uzyskaj specjalistyczne informacje dopasowane do Twoich potrzeb.

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!