Wsparcie systemów baz danych

Oferujemy usługi z zakresu zdalnego zarządzania bazami danych. Zapewniamy ciągłość działania, wysoką wydajność i optymalizację oraz bezpieczeństwo danych.

MS SQL Server

Specjalnością firmy są wdrażenia i konfiguracja silnika baz danych MS SQL Server. System baz danych rozwijany jest przez firmę Microsoft od roku 1989. Wydając nowe wersje producent oferuje coraz to szersze rozwiązania. SQL Server to nie tylko platforma utrzymująca dane. Pozwala również na wykonywanie dynamicznych raportów (Reporting Services) oraz analizę danych (Analysis Services).

 

Bazując na rozwiązaniach MS SQL Server, firma oferuje usługi z zakresu wdrożeń, konfiguracji oraz strojenia silnika baz danych, a także BI związane z Reporting Services oraz Analysis Services i Data Mining. Z uwagi na szeroką gamę usług oferowanych w obszarze SQL Server a także indywidualnych potrzeb naszych klientów, do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie. Dla każdego projektu wykonujemy analizę biznesową po której jesteśmy wstanie przygotować najbardziej optymalne rozwiązanie.

Oracle

To jeden z najbardziej znanych i poważanych silników baz danych. Silnik od wielu lat sprawdza się w rozwiązaniach największej skali. Doskonale współgra w platformą Unix, Linux oraz AIX.

W swej bogatej ofercie Oracle udostępnia możliwość wykorzystania silnika w rozwiązaniach High Availability jak Data Guard czy Real Application Cluster (RAC).

 

Rozwiązania te doskonale zabezpieczają dane, a przy tym pozwalają osiągnąć dużą dostępność serwisu.

Oferta firmy obejmuje wdrożenie, konfigurację, utrzymanie oraz strojenie silnika baz danych Oracle. W trakcie prac wdrożeniowych koncentrujemy się na bezpieczeństwie danych oraz dużej wydajności systemu.

Rozwiązania ITCP

Nieprzewidziane awarie infrastruktury informatycznej mogą mieć niebagatelny wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Działalność biznesowa firm w coraz większym stopniu uzależniona jest od funkcjonowania systemów informatycznych. Uzależnienie to uwydatnia się zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych.

 

Zamiast planować strategię backupu, skupiamy się na strategii odzyskiwania danych. Dla naszej firmy backup nie ma żadnego znaczenia jeśli nie można go odtworzyć. Dlatego też w każdym z obsługiwanych systemów wykonujemy testowe odtwarzanie danych, aby być pewnym, iż w przypadku awarii, będziemy w stanie przeprowadzić odtwarzanie awaryjne odtwarzanie danych (disaster recovery).

Systemy wysokiej dostępności (High Availability)

Usługi dla których dostępność danych stanowi element krytyczny prowadzenia biznesu, winny powstawać w oparciu o systemy wysokiej dostępności danych. Gwarantuje to nieprzerwany dostęp do informacji dla klientów firmy. Projektując systemy wysokiej dostępności danych, istotnym jest ustalenie oczekiwań klienta na etapie planowania infrastruktury. Maksymalny czas przestoju akceptowany przez klienta determinuje rodzaj oraz konfigurację infrastruktury informatycznej.

Wysoka dostępność danych zapewniona może być na kilku poziomach.

 

Wyróżnić można:

 System operacyjny

 Bazy danych

 Aplikacje do baz danych

 

Każdy z wymienionych obszarów charakteryzuje się odrębną konfiguracją. Niemniej zapewnienie wysokiej dostępności w wymienionych obszarach może odbyć się zarówno poprzez adekwatną konfigurację platformy sprzętowej, jak i odpowiednią konfigurację systemu.

Strojenie silnika baz danych oraz zapytań SQL

Dynamiczny rozwój działalności firmy, czy popularyzacja usługi, sprawiają, iż obciążenie systemu informatycznego znacząco rośnie. Uwidaczniają się wówczas problemy z szybkością dostępu do danych, czy nieoczekiwane wyjątki. W większości przypadków problem z dostępem do danych leży w pospiesznie przygotowanych aplikacjach. Nieprzemyślany sposób łączenia się ze źródłem danych generuje długi czas zapytania i zmusza użytkowników do nieuzasadnionego oczekiwania na informację.

 

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, oferujemy możliwość strojenia zapytań do baz danych w systemach MS SQL Server oraz Oracle, a także strojenie samych silników wymienionych producentów. Odpowiednia konfiguracja w wielu przypadkach w znaczący sposób podnosi jakość dostępu do danych, co zwiększa możliwość obsługi większej ilości klientów, także zapewnia komfort dotychczas korzystającym z usług.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą lub masz pytania?

Skontaktuj się

Szybki kontakt


Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych. Spośród tych plików cookies możemy wyróżnić niezbędne do poprawnego działania strony oraz pliki firm zewnętrznych, pomagające nam zrozumieć jak korzystasz z naszej strony. Te pliki będą przechowywane w twojej przeglądarce tylko za twoją zgodą.