Systemy Business Intelligence

Nadrzędnym zadaniem systemu Business Intelligence jest scalenie opisywanych funkcjonalności oraz wizualizacja wyników.

 • Zakres

  • ETL (Extraction Transformation Loading) – zbieranie danych z różnych (heterogenicznych) źródeł, przetwarzanie oraz ładowanie do jednego zbioru – hurtowni danych
  • Hurtownia danych – system zbierający (agregujący) dane z różnych systemów lub źródeł danych w organizacji
  • System analityczny (OLAP – Online Analytical Processing) – wielowymiarowa analiza danych zapewniająca różne poziomy szczegółowości
  • Datamining – system wspomagający podejmowanie decyzji na podstawie predykcji danych

 • Benefity

  • Pulpity managerskie prezentujące najważniejsze informacje nt. procesów w firmie
  • Szybkie i aktualne raporty
  • Dobry przepływ wiedzy w organizacji

Jednym z dostawców narzędzi oferujących rozwiązania Business Intelligence jest firma Microsoft. W pakiecie Microsoft SQL Server udostępniono narzędzia do przeprowadzenia operacji:

 

 ETL – poprzez serwis SQL Server Integration Services,

 Hurtowania danych i system analityczny – MS SQL Server Analysis Services,

 Predykcja danych – serwis MS SQL Server Data Mining,

 Wizualizacja – serwis Reporting Services.

 

Wymienione narzędzia pozwalają zbierać, przetwarzać i wizualizować liczby dane i fakty w oczekiwanym stopniu szczegółowości na wszystkich szczeblach organizacji.

 

Korzystając z wiedzy oraz doświadczeń oferujemy Państwu kompleksowe rozwiązania oraz doradztwo w zakresie wdrożenia, konfiguracji oraz utrzymania systemów Business Intelligence.

 

Liczby dane i fakty to kluczowe składniki do podejmowania decyzji biznesowych na każdym poziomie organizacji. Coraz częstszym problemem jest jednak ogromna ilość danych oraz zmieniające się parametry. Selekcja właściwych informacji na podstawie których podejmiemy decyzję coraz częściej identyfikowana jest jako ryzyko, którego realizacja negatywnie wpłynąć może na kosz prowadzenia przedsiębiorstwa. Odpowiedzią na poruszone problemy w organizacjach są systemy Business Intelligence. Ich zadaniem jest zbieranie, przetwarzanie oraz wizualizacja danych.

Jeśli powyższa oferta jest dla jest dla Ciebie interesująca lub jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.

Szybki kontakt


Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych. Spośród tych plików cookies możemy wyróżnić niezbędne do poprawnego działania strony oraz pliki firm zewnętrznych, pomagające nam zrozumieć jak korzystasz z naszej strony. Te pliki będą przechowywane w twojej przeglądarce tylko za twoją zgodą.