Praca Q&A

Co powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz z nami rozpocząć współpracę?

Czy w bliskiej przyszłości firma summ-it planuje nowe rekrutacje?

Tak, w ciągu najbliższych miesięcy chcielibyśmy zatrudnić kilku nowych pracowników. Nasza oferta pracy jest skierowana zarówno do specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem, jak i świeżo upieczonych absolwentów kierunków informatycznych. Jesteśmy zdania, że każdy zasługuje na szansę, dlatego zachęcamy przynajmniej do podjęcia próby współpracy z nami.

Czy prowadzimy współpracę z uczelniami?

Tak, prowadzimy współpracę z uczelniami: Wyższą Szkołą Bankową, Collegium Da Vinci oraz Politechniką Poznańską. Jest możliwość odbycia w naszej firmie praktyk studenckich lub stażu. CV można wysyłać bezpośrednio na adres rekrutacja@summ-it.pl lub poprzez Biura Karier w/w uczelniach.

Jak wygląda rekrutacja w naszej firmie? Ile ma etapów?

Nasza rekrutacja ma standardowo dwa etapy. W pierwszym etapie wszystkie otrzymane przez nas zgłoszenia są przez nas selekcjonowane i analizowane, aby wyłonić najlepszych kandydatów. W drugim etapie zaś przeprowadzamy indywidualne rozmowy z kandydatami, które mogą zaowocować w późniejszym terminie rozpoczęciem współpracy.

Czy podczas rekrutacji będzie sprawdzana znajomość języków obcych?

Zawsze sprawdzamy znajomość języków naszych potencjalnych pracowników. Oczywiście znajomość języka, którego oczekiwalibyśmy w najwyższym stopniu jest język angielski. Mamy już tradycję w naszej firmie, która polega na tym, że jeden dzień w tygodniu, to dzień, w którym mówimy wyłącznie po angielsku. Są jednak mile widziane również inne języki. Nie ma co ukrywać, że znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to bardzo przydatna umiejętność, a niekiedy karta przetargowa podczas rekrutacji. Nie zamykamy jednak drogi na pracę w naszej firmie tym, którzy umiejętności języków obcych nie posiadają, bądź te posiadane kuleją. Być może co innego przykuje naszą uwagę. Może kandydat będzie posiadał inne wartościowe umiejętności, a mankamenty językowe da się zniwelować wysyłając pracownika na kurs językowy.

Na czym powinna się skupić osoba chętna do współpracy z nami?

Oczywiście wszystko zależy od stanowiska, na które będziemy aktualnie rekrutować. Nasze oczekiwania są zawsze jasno artykułowane i osoba poszukująca pracy ma wówczas szansę na skonfrontowanie naszych oczekiwań ze swoimi kompetencjami oraz doświadczeniem. Bardzo często zdarza się, że brak doświadczenia jest rekompensowany wyjątkowym potencjałem i zdolnościami. Po raz kolejny powtarzamy – każdy zasługuje na szansę.

W jaki sposób motywujemy swoich pracowników?

Przede wszystkim staramy się współpracować w atmosferze otwartości oraz życzliwości. Nie chcemy, aby nasi pracownicy czuli się przytłoczeni nadmiarem obowiązków, dlatego zawsze mogą się do nas zwrócić o pomoc, jeśli zaistnieje taka potrzeba. W naszej działalności przyświecają nam 3 złote zasady, których się trzymamy. Po pierwsze – rozwój własny, po drugie – transparentność oraz po trzecie – odpowiedzialność za powierzone zadania. Każdy pracownik na początku współpracy z nami jest o tych wartościach informowany oraz są one cyklicznie przypominane na spotkaniach rozwojowych.

Czy istnieje u nas możliwość pracy zdalnej?

Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszego zespołu i przewidujemy takie możliwości! Część naszych pracowników pracuje w elastycznym systemie pracy – dbając tym samym o ich work-life balance, a także mają możliwość pracy z domu. Na szczęście tak się składa, że charakter naszej działalności pozwala na tego typu praktykę.

Czy organizujemy spotkania integracyjne?

Tak, raz na pewien czas spotykamy się wraz z całym zespołem poza firmą bądź w firmie, ale wówczas takie spotkania mają charakter o wiele mniej oficjalny niż wszelkie inne służbowe spotkania. Służy to oczywiście lepszemu poznaniu pracowników z zarządem, jak i pracowników między sobą.

Dobre praktyki dotyczące rekrutacji online

02:14 „Jak oceniasz wpływ koronawirusa na sytuację w branży?”

08:08 „Na co należy zwrócić uwagę, jako kandydat, jak się przygotować do rozmowy w trybie zdalnym?”

11:34 „Jak długo trwa zdalna rozmowa rekrutacyjna?”

13:26 „Co Cię zaskoczyło u kandydata, który przyszedł na rozmowę?”

16:27 „Rada dla kandydatów przygotowujących się do rozmowy rekrutacyjnej – model STAR”

21:10 „Jak postrzegany jest kandydat, który przychodzi na rozmowę bez notesu, kartki czy długopisu?”

27:16 „Czy są jeszcze jakieś rzeczy, które należy unikać w rozmowach zdalnych?”

31:07 „Czy warto spytać jakie są kolejne kroki rekrutacji?”

Jesteś zainteresowany naszą ofertą lub masz pytania?

Skontaktuj się

Szybki kontakt


Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych. Spośród tych plików cookies możemy wyróżnić niezbędne do poprawnego działania strony oraz pliki firm zewnętrznych, pomagające nam zrozumieć jak korzystasz z naszej strony. Te pliki będą przechowywane w twojej przeglądarce tylko za twoją zgodą.