Blog summ-it

Kolejna edycja Pozitive Technologies dla społeczności IT z udziałem naszych ekspertów. Jesteśmy dumni, że ponownie mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Scena główna, sześć ścieżek tematycznych, profesjonalne prezentacje i bardzo konkretne stadium przypadków. Lubimy udowadniać, że Poznań jest miastem IT.

Konferencja Pozitive Technologies  

24 listopada 2022 odbyła się kolejna edycja Pozitive Technologies organizowana przez EventClick oraz Miasto Poznań. Wydarzenie skierowane do branży IT w tym roku odbyło się w formie hybrydowej. Konferencja online została przeprowadzona na platformie hopin, po czym część offline miała miejsce w EnStudios w Poznaniu –  wyjątkowo zaprojektowana przestrzeń, która inspiruje i daje eNergię do kreatywnego działania.

Nad merytorycznym zakresem wydarzenia przez kilka miesięcy pracowała Rada Programowa, składająca się z 12 specjalistów IT z różnych obszarów, by dostarczyć prelekcje oraz wymianę wiedzy i doświadczeń na najwyższym poziomie. Agendę wypełniły wyselekcjonowane prezentacje, ciekawe panele dyskusyjne oraz strefa networkingowa.

Karol Witkowiak – Cloud BI Developer w summ-it jako członek Rady Programowej

Scena Główna w pierwszej części wydarzenia to między innymi prezentacja dotycząca etyki danych w AI, czy też konwertowania telefonów z systemem Android na terminale płatnicze przez eksperta firmy Visa. Ciekawym punktem była wypowiedź na temat cyfrowego przywództwa i koncentracji, czyli co zrobić, by nie zostać zakłóconym – w roli głównej Erik Qualman, mówca motywacyjny i twórca bestsellerów, uznany jako najbardziej lubiany autor, tuż za autorką Harry’ego Pottera J.K. Rowling. Na Scenie głównej można było zobaczyć również panele dyskusyjne. Pierwszy z nich dotyczył przedsiębiorstw rozproszonych, prowadzony przez Tomasza Orzechowskiego, drugi z kolei skupiał się na tym, jak uczenie maszynowe i analityka wpływają na organizację, gdzie moderatorem był Wojciech Wencel.

Na konferencji znalazło się aż sześć ścieżek tematycznych dotyczących:

  • Cybersecurity
  • Fullstack – Architecture & Development
  • Data & Analytics
  • DevOps
  • Mobile
  • PM/Agile

Prelegenci z summ-it na wydarzeniu Pozitive Technologies 2022

Część offline wydarzenia stworzyła idealną okazję do networkingu. Uczestnicy mogli obejrzeć na scenie unikatowe prelekcje, panel dyskusyjny na temat Kobiet w IT oraz skorzystać z najnowszych gier w profesjonalnym VR Room. Gwiazdą wieczoru została legenda sceny hip-hopowej donGURALesko – właściwie Piotr Górny, znany również jako Gural, czy też DJ Dziadzior. Na scenie zaprezentował się również Adam Grzanka i Adam Małczyk (znani z Formacji Chatelet) ze swoim najnowszym stand’upem „Adamów Dwóch”.

Dochód ze sprzedaży biletów na wydarzenie networkingowe i afterparty zostało przekazane do Fundacji ,,Nie wykluczaj mnie”, która wspiera młodzież oraz rodziny, które z różnych przyczyn niezdolne są do przezwyciężania aktualnych życiowych trudności.

Jak uczenie maszynowe i analityka preskryptywna wpływają na zrównoważony rozwój organizacji

Analityka biznesowa to ciągłe zmiany. Organizacje posiadają coraz większą liczbą danych pochodzących z różnych źródeł. Informacje są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem formy, jak i zawartości. Systemy analityczne muszą nadążać za tymi zmianami, a firmy powinny korzystać z elastycznych i nowoczesnych technologii umożliwiających przetwarzanie informacji, by utrzymać konkurencyjną pozycję.

Na konferencji Pozitive Technologies temat został omówiony podczas debaty, którą prowadził Wojciech Wencel – CEO summ-it. W panelu uczestniczyli również Karol Jaroszewski z VISA, Julie Huxley-Jones z GSK oraz Paweł Wróblewski z TietoEvry.

Jeśli jesteś ciekawy, jak uczenie maszynowe i analityka preskryptywna wpływają na zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa, wypełnił nasz formularz kontaktowy, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą.

Debata online – Jak uczenie maszynowe i analityka preskryptywna wpływają na zrównoważony rozwój organizacji

Szablon bazy danych w usłudze Azure Synapse

Usługa Azure Synapse Analytics posiada specyficzne szablony baz danych, które ułatwiają standaryzację danych w usłudze Lake. Pozwalają one stworzyć bazę danych przy użyciu jednego z wielu szablonów. W dzisiejszych czasach szybkość realizacji projektów jest jednym z czynników budowania przewagi konkurencyjnej.

W ramach ścieżki Data&Analytics, Karol Witkowiak – Cloud BI Developer w summ-it oraz członek Rady Programowej Pozitive Technologies opowiedział o produkcie wraz z praktycznymi przykładami zastosowania szablonów baz danych w Azure Synapse.

Karol w swojej karierze zawodowej postawił na pracę z danymi. Obecnie realizuje projekty w oparciu o technologię Microsoft dla klientów z różnych branż działających globalnie. Budowa hurtowni danych oraz transformacja, przetwarzanie i wizualizacja danych to główne zadania w jego pracy.

Masz pytania odnośnie Azure Synapse? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, aby uzyskać więcej informacji i poznać zastosowanie produktu w odniesieniu do Twoich potrzeb.

Karol Witkowiak – Prelegent na Pozitive Technologies 2022

summ-it & Pozitive.Tech

Dziękujemy Miasto Poznań oraz organizatorom Pozitive Technologies, że po raz kolejny mielimy okazję udowodnić, że Poznań Miastem IT oraz świetnym miejscem do życia!

Zespół summ-it na Pozitive Technologies 2022

Masz pytania lub szukasz idealnego rozwiązania dla Twojej firmy?

Umów sie na bezpłatną konsultację poprzez formularz na naszej stronie i uzyskaj specjalistyczne informacje dopasowane do Twoich potrzeb.

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!