Arbeit Q&A

Co powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz z nami rozpocząć współpracę?

Czy w bliskiej przyszłości firma summ-it planuje nowe rekrutacje?

Tak, w ciągu najbliższych miesięcy chcielibyśmy zatrudnić kilku nowych pracowników. Nasza oferta pracy jest skierowana zarówno do specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem, jak i świeżo upieczonych absolwentów kierunków informatycznych. Jesteśmy zdania, że każdy zasługuje na szansę, dlatego zachęcamy przynajmniej do podjęcia próby współpracy z nami.

Czy prowadzimy współpracę z uczelniami?

Tak, prowadzimy współpracę z uczelniami: Wyższą Szkołą Bankową, Collegium Da Vinci oraz Politechniką Poznańską. Jest możliwość odbycia w naszej firmie praktyk studenckich lub stażu. CV można wysyłać bezpośrednio na adres rekrutacja@summ-it.pl lub poprzez Biura Karier w/w uczelniach.

Jak wygląda rekrutacja w naszej firmie? Ile ma etapów?

Nasza rekrutacja ma standardowo dwa etapy. W pierwszym etapie wszystkie otrzymane przez nas zgłoszenia są przez nas selekcjonowane i analizowane, aby wyłonić najlepszych kandydatów. W drugim etapie zaś przeprowadzamy indywidualne rozmowy z kandydatami, które mogą zaowocować w późniejszym terminie rozpoczęciem współpracy.

Czy podczas rekrutacji będzie sprawdzana znajomość języków obcych?

Zawsze sprawdzamy znajomość języków naszych potencjalnych pracowników. Oczywiście znajomość języka, którego oczekiwalibyśmy w najwyższym stopniu jest język angielski. Mamy już tradycję w naszej firmie, która polega na tym, że jeden dzień w tygodniu, to dzień, w którym mówimy wyłącznie po angielsku. Są jednak mile widziane również inne języki. Nie ma co ukrywać, że znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to bardzo przydatna umiejętność, a niekiedy karta przetargowa podczas rekrutacji. Nie zamykamy jednak drogi na pracę w naszej firmie tym, którzy umiejętności języków obcych nie posiadają, bądź te posiadane kuleją. Być może co innego przykuje naszą uwagę. Może kandydat będzie posiadał inne wartościowe umiejętności, a mankamenty językowe da się zniwelować wysyłając pracownika na kurs językowy.

Na czym powinna się skupić osoba chętna do współpracy z nami?

Oczywiście wszystko zależy od stanowiska, na które będziemy aktualnie rekrutować. Nasze oczekiwania są zawsze jasno artykułowane i osoba poszukująca pracy ma wówczas szansę na skonfrontowanie naszych oczekiwań ze swoimi kompetencjami oraz doświadczeniem. Bardzo często zdarza się, że brak doświadczenia jest rekompensowany wyjątkowym potencjałem i zdolnościami. Po raz kolejny powtarzamy – każdy zasługuje na szansę.

W jaki sposób motywujemy swoich pracowników?

Przede wszystkim staramy się współpracować w atmosferze otwartości oraz życzliwości. Nie chcemy, aby nasi pracownicy czuli się przytłoczeni nadmiarem obowiązków, dlatego zawsze mogą się do nas zwrócić o pomoc, jeśli zaistnieje taka potrzeba. W naszej działalności przyświecają nam 3 złote zasady, których się trzymamy. Po pierwsze – rozwój własny, po drugie – transparentność oraz po trzecie – odpowiedzialność za powierzone zadania. Każdy pracownik na początku współpracy z nami jest o tych wartościach informowany oraz są one cyklicznie przypominane na spotkaniach rozwojowych.

Czy istnieje u nas możliwość pracy zdalnej?

Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszego zespołu i przewidujemy takie możliwości! Część naszych pracowników pracuje w elastycznym systemie pracy – dbając tym samym o ich work-life balance, a także mają możliwość pracy z domu. Na szczęście tak się składa, że charakter naszej działalności pozwala na tego typu praktykę.

Czy organizujemy spotkania integracyjne?

Tak, raz na pewien czas spotykamy się wraz z całym zespołem poza firmą bądź w firmie, ale wówczas takie spotkania mają charakter o wiele mniej oficjalny niż wszelkie inne służbowe spotkania. Służy to oczywiście lepszemu poznaniu pracowników z zarządem, jak i pracowników między sobą.

Haben Sie Fragen?

SPRECHEN SIE UNS AN

Diese Seite verwendet Cookies zu statistischen Zwecken. Anhand dieser Cookies können wir die für den ordnungsgemäßen Betrieb erforderlichen Websites und Dateien von Drittanbietern unterscheiden, um zu verstehen, wie Sie unsere Website nutzen. Diese Dateien werden nur mit Ihrer Erlaubnis in Ihrem Browser gespeichert.