Blog summ-it

Najefektywniejsze sposoby wykorzystania technologii chmurowych na Best in Cloud CEE 2022. Wojciech Wencel – CEO summ-it wraz z Pawłem Jakubikiem – Członkiem Zarządu Microsoft wspólnie na scenie, by porozmawiać o cyfrowej transformacji biznesu w ,,Polskiej Dolinie Cyfrowej”

Międzynarodowa odsłona  

17 listopada 2022 odbyła się konferencja Best in Cloud CEE jako nowa, międzynarodowa formułą konferencji organizowanej przez Computerworld, promująca sprawdzone i efektywne metody wykorzystania technologii chmurowych, a także bezkonkurencyjne produkty i dostawców rozwiązań cloud computing. Tegoroczna edycja była kierowana do regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym takie kraje jak Polska, Węgry, Rumunia, Czechy i Bułgaria. Na wydarzeniu pojawili się przede wszystkim CIO, CTO, dyrektorzy IT oraz specjaliści odpowiedzialni za infrastrukturę IT i bezpieczeństwo.

Konferencja skupiła się na tematyce dotyczącej multicloud, cloud security, cloud computing w projektach z zakresu sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego oraz analityki dużych zbiorów danych w chmurze obliczeniowej. W programie wydarzenia odwoływano się do międzynarodowych case studies, projektów transformacji do modelu cloud oraz prezentacji usługodawców. Uczestnicy mogli korzystać ze strefy i czatów eksperckich, by zgłębić swoją wiedzę lub znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Moderatorem całego wydarzenia był niezmiennie Jarosław Kuźniar, który z roku na rok ma okazję obserwować zmieniające się trendy i nowości technologiczne w obszarze chmurzy.

summ-it & Microsoft jako Partner Generalny Best in Cloud CEE

Nazwa ,,Best in Cloud” mówi sama za siebie, dlatego nasz udział w wydarzeniu to już coroczna tradycja naszej organizacji.  Na tegorocznej międzynarodowej edycji zostaliśmy Partnerem Generalnym wydarzenia. Nasza wieloletnia współpraca z Microsoftem znalazła również miejsce w tym obszarze, przygotowując wspólne wystąpienie o tym jak działa nasze partnerstwo i jakie korzyści wnosimy do biznesu.

Wojciech Wencel – CEO w summ-it oraz Paweł Jakubik – Członek Zarządu w Microsoft Polska mówili o cyfrowej transformacji biznesu w „Polskiej Dolinie Cyfrowej”.

,,Efekt kuli śnieżnej jakiego doświadczamy sprawił, iż jeden z największych dostawców chmury publicznej – Microsoft, zdecydował się na otwarcie nowego regionu w Polsce. O tym jakie wartości wnosi nowa lokalizacja Microsoft Azure dla biznesu, a także jak partnerzy Microsoft takie jak summ-it mogą wspierać firmy w ich cyfrowej transformacji”

Wojciech Wencel – CEO summ-it

Polska Dolina Cyfrowa wciąż się rozwija, a summ-it wraz ze swoim unikatowym produktem Superb DBA należy do Alei Innowacji w warszawskim Centrum Technologii Microsoft.

20 minutowa prelekcja Wojciecha Wencel oraz Pawła Jakubika zawiera:

 • 4 filary Polskiej Doliny Cyfrowej
 • Pierwsi innowatorzy 2022
 • Typy regionów platformy Azure
 • Globalna zgodność
 • Budowanie kultury opartej na danych
 • Charakterystyka kultury danych
 • Rozwiązania biznesowe
 • Co możesz zyskać
 • Przykład biznesowy
 • Nowe zalety centrum danych

Nie zabrakło pytań od prowadzącego skierowanych do naszych prelegentów:

 • Jakie konkretne korzyści odniesie przeciętny obywatel Europy Środkowo-Wschodniej korzystając z usług dostępnych w chmurze opartych na nowych modelach danych?

 • Czy dane w chmurze są bezpieczne?

Wojciech Wencel wraz z Pawłem Jakubikiem w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem

Jak działać by zachować bezpieczeństwo

 1. Szybkie i elastyczne działania jest wskazane. Pamiętaj o strategii i bezpieczeństwie stosując CAF (Cloud Adoption Framework) wraz z jego planem działania.
 2. Case study. Presja biznesu pod względem czasu dostarczenia rozwiązania, generuje ryzyko. Ma ono wpwły na to jak ostatecznie odebrana zostanie organizacja.
 3. Zautomatyzowany proces Azure Managed Applications. Zabezpieczone zasoby zostają dołączone do infrastruktury chmurowej klienta. Koszty automatycznie zostają rozliczane w ramach indywidualnej subskrypcji.
 4. Infrastructure as a Code – korzystając z Azure DevOps i mechanizmów CI/CD jako powtarzalność procesu i gwarant jego wykonania w cyklu produkcji i wdrażenia oprogramowania.
 5. Po wdrożeniu periodyczny audyt: racjonalizacja, przegląd kosztów, skalowalności i bezpieczeństwa operacyjnego.

Jesteśmy tak silni jak nasze najsłabsze zabezpieczenie w systemie.

summ-it & Microsoft & digital transformation of business – Polish Digital Valley ☁ Best in Cloud CEE

Dziękujemy organizatorom wydarzenia za możliwość udziału w tegorocznej edycji oraz całemu zespołowi Microsoft za współpracę.

Masz pytania lub szukasz idealnego rozwiązania dla Twojej firmy?

Umów sie na bezpłatną konsultację poprzez formularz na naszej stronie i uzyskaj specjalistyczne informacje dopasowane do Twoich potrzeb.

Jakub Mazerant
Head of Sales

Umów się na bezpłatną konsultację

Skonsultuj potrzeby Twojej firmy z naszymi ekspertami. Poznaj rozwiązania, które pomogą Twojej firmie usprawnić procesy biznesowe i zapewnić bezpieczeństwo danych.

Wypełnij formularz:

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
Save data icon Twoje dane są bezpieczne.
Więcej o ochronie danych osobowych